Як безпечно пропустити автомобіль швидкої допомоги на дорозі.

Організація з безпеки дорожнього руху GEM Motoring Assist випустила набір порад для водіїв, які допоможуть убезпечити їх, звільняючи дорогу автомобілям швидкої допомоги.

Підказки «Blue Light Aware» доступні у вигляді коротких анімацій і охоплюють місця та ситуації, у яких може виникнути плутанина. Це можуть бути світлофорні розв’язки, розв’язки з круговим рухом, автомагістралі без узбіч і ділянки дороги з суцільними білими лініями, де обгін заборонений.

У рекомендаціях, затверджених екстреними службами, описано, що робити, а чого не робити під час надання допомоги машині екстреної допомоги.

«Кожен водій хоче допомогти і вчинити правильно, але наближення синього автомобіля може застати його зненацька», — сказав виконавчий директор GEM Ніл Ворт. «Ми сподіваємося, що наші поради зведуть до мінімуму плутанину та зменшать ризик».

На світлофорі

Швидка допомога не захоче, щоб ви проїхали на червоне світло світлофора. Тож не порушуйте закон і не ризикуйте, проходячи повз світло. Якщо ви стоїте першим у черзі на червоне світло, залишайтеся на місці та залиште машину швидкої допомоги, щоб вона об’їхала вас.

Розв’язки з круговим рухом і перехрестя

Якщо ви наближаєтеся до перехрестя з круговим рухом або розв’язки та бачите карету швидкої допомоги, подивіться на її розташування, оскільки це дасть вам зрозуміти, куди вона хоче, щоб ви прямували. Якщо ви вже НА перехресті, наберіться терпіння та зачекайте, поки він пройде. До перехрестя може наближатися більше однієї машини екстреної допомоги, тому перевірте, перш ніж рушати.

Суцільні білі лінії.

На дорозі з системою суцільних білих смуг швидка допомога, ймовірно, вимкне свою сирену, коли їде за вами. Це тому, що обгін заборонений. Тож продовжуйте рухатися – з обмеженням швидкості, якщо це безпечно – доки не пройдете суцільні білі лінії. Коли сирена увімкнеться знову, це ваш сигнал пропустити машину швидкої допомоги.

Автомагістралі та дороги з двома дорогами

На автомагістралях і дорогах із двома дорогами рухайтеся ліворуч, щоб дозволити машині швидкої допомоги проїхати по зовнішній смузі, якщо вона вільна. У повільному та нерухомому русі транспортні засоби швидкої допомоги зазвичай їздять по узбіччю автомагістралі, тому вам слід їхати на узбіччя, лише якщо у вас є власна надзвичайна ситуація.

Якщо узбіччя немає, звільніть дорогу для машин швидкої допомоги, створивши «аварійний коридор» (як показано на малюнку). Коли ви пропустили машину екстреної допомоги, залишайтеся на місці, оскільки інші транспортні засоби, швидше за все, проїдуть.

Розумні автомагістралі

На розумній автомагістралі одна або кілька смуг руху можуть бути закриті через аварію попереду – ви дізнаєтесь про це завдяки червоним знакам Х над проїжджою частиною. Машини швидкої допомоги будуть використовувати ці смуги, якщо зможуть. Тримайтеся подалі від цих червоних смуг X. Якщо жодна смуга не закрита, будьте готові допомогти створити аварійний коридор.

Iнформацiя про автора

KSENKO
Редактор Вiкторiя

Авторка блогу про автомобілі швидкої допомоги - досвідчена фахівчиня в галузі медичної техніки та транспортування пацієнтів. Вона також є прихильницею тенісу і захоплюється цим спортом у вільний час. У своєму блозі на сайті «Ксенко Авто Продакшн» авторка розповідає про новинки та тенденції у світі автомобілів швидкої допомоги, а також дає поради щодо вибору та використання медичного обладнання. Крім того, автор може додатково захоплюватися вивченням останніх технологій у галузі медицини та транспортування, а також стежить за новинами у світі автомобілів загалом

Переглянути пости автора mail
ТОВ "Ксенко Авто Продакшн"
02222, м. Київ, вул. Електротехнічна, 47
+38 (095) 332-50-33
auto@ksenko.com